پنج ماهه ۹۹ ثبت شد؛

رشد تولید ۹ قلم کالای معدن و صنایع معدنی

عصر معدن- بررسی روند تولید ۹ قلم کالای بخش معدن و صنایع معدنی در مرداد ماه امسال نسبت به تیر و در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته وضعیت افزایش را نشان می‌دهد که از سطح یک تا ۷۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.;

رشد تولید ۹ قلم کالای معدن و صنایع معدنی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایرنا، جداول آماری سازمان ایمیدرو حاکی است، بیشترین رشد در مرداد ماه مربوط به شمش آلومینیوم نسبت به ماه قبل 77 درصد است که این میزان در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته هم افزایش 69 درصدی را نشان می‌دهد.

  همچنین تولید آند و کاتد مس در مرداد ماه نسبت به تیر به ترتیب 24 و 23 درصد افزایش را ثبت کرد.

  علاوه براین تولید گندله در مرداد ماه افزایش 22 درصدی داشت، ضمن اینکه در همین ماه تولید کنسانتره سنگ آهن رشد 13 درصدی داشت.

  تولید کنسانتره مس، تولیدات فولادی، شمش فولاد و پودر آلومینا نیز در مرداد ماه به ترتیب چهار، چهار، دو و دو درصد رشد داشتند.

  تولیدات حوزه معدن وصنایع معدنی در پنج ماهه هم نسبت به مدت مشابه پارسال هم صعودی بود، بعداز آلومینیوم که بالاترین رقم به میزان 69 درصد را داشت، آندمس و گندله هریک 6 درصد افزایش عملکرد داشتند.

  شمش فولادی نیز رشد هفت درصدی یافت و کاتد مس هم افزایش پنج درصدی را ثبت کرد. تولید پودرآلومینا، کنسانتره سنگ آهن و تولیدات فولادی نیز در پنج ماهه امسال در مقایسه با دوره مشابه سال 1398 به ترتیب چهار، سه و دو درصد افزایش داشتند.

  ضمن اینکه در این بررسی تولید کنسانتره مس هم در پنج ماهه امسال یک درصد افزایش در مقایسه با دوره مشابه پارسال داشت. میزان تولید شمش آلومینیوم در مرداد ماه 99 برابر با 36 هزار و 132 تن و در پنج ماهه به 174 هزار و 913 تن رسید.

  همچنین کاتد مس تولیدی در مرداد ماه به رقم 24 هزار و 621 تن بالغ گشت و پنج ماهه امسال نیز 115 هزار و 701 تن را ثبت کرد. شمش فولادی تولیدی نیز در مرداد ماه یک میلیون و 756 هزار و 676 تن بود و پنج ماهه امسال برابر با 9 میلیون و 238 هزار و 503 تن گزارش شد.

  تولیدات فولادی نیز مرداد امسال رقم یک میلیون و 207 هزار و 81 تن را نشان داد و در پنج ماهه 99 بالغ بر 6 میلیون و سه هزار و 980 تن بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
     آخرین اخبار