در سال جهش تولید محقق شد؛

تولید کنسانتره فراگیر سناباد از ظرفیت فراتر رفت

۷ میلیون یورو صرفه جویی ارزی در سیمیدکو طی سال ۹۹

عصر معدن- مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد میزان صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی در سیمیدکو طی سال ۹۹ را ۷ میلیون یورو اعلام کرد.;

تولید کنسانتره فراگیر سناباد از ظرفیت فراتر رفت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، محمد مدنی فر در خصوص اقدام راهبردی شرکت در بومی سازی تجهیزات کلیدی بخش تولید، گفت: با بومی سازی فرآیند تجهیز و تعمیرات استکر و ریکلایمر موفق به صرفه جویی ارزی 270 هزار یورویی با تکیه بر توان متخصصان داخلی شدیم. وی افزود: این مهم در حالی صورت گرفت که یک شرکت آلمانی 270 هزار یورو برای ارسال دستورالعمل تعمیر این قطعات پیشنهاد داد.
  جهش تولید
  مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد در خصوص اقدامات این مجموعه در بخش تولید طی سال گذشته، گفت: یکی از مهم ترین اهداف سیمیدکو در سال 99، دستیابی به ظرفیت کامل کارخانه بود که در تولید کنسانتره به ظرفیت اسمی کارخانه دست یافتیم.
  وی گفت: طی سال گذشته 2 میلیون 516 هزار تن کنسانتره در این شرکت تولید شد. در صورتیکه ظرفیت اسمی کارخانه 2.5 میلیون تن است.
  مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد افزود: در تولید گندله نیز بعد از راه اندازی خط تولید در سال گذشته، از خردادماه تا پایان سال، میزان تولید این محصول به 1 میلیون 260 هزار تن رسید.
  اقدامات و برنامه های توسعه ای
  مدنی فر عنوان کرد: به همت تیم پشتیبانی شرکت پروژه سیستم مکانیزه بارگیری و نوار انتقال محصول در سال 99 به بهره برداری رسید. وی ادامه داد: سیمیدکو برای حل بحران های ناشی از آب، پروژه فیلتراسیون و آبگیری که از جمله پروژه های بزرگ زیست محیطی کشور به شمار می رود را وارد فاز راه اندازی کرد که در حال حاضر بهره برداری آزمایشی طرح فوق آغاز شده است.
  مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد گفت: خط انتقال آب به مخزن داخلی کارخانه به طول شش کیلومتر، دیگر پروژه توسعه ای شرکت به شمار می رود که در مدت زمان 2 ماه به بهره برداری رسید.
  مدنی فر افزود: همچنین "اجرای سامانه آب" برای تامین آب کارخانه تعریف شد. این سامانه خط تولید کارخانه را در شرایط بحرانی به مدت یک ماه حفظ و مانع از توقف تولید می شود. وی با اشاره به اقدام این شرکت در حوزه مسئولیت اجتماعی گفت: انعقاد قرارداد با شرکت آبفای خراسان به منظور استفاده از سرمایه گذاری در احداث شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب پساب شهر خواف جزو اقدامات شرکت در بخش مسئولیت اجتماعی است و به نوعی در تامین آب پایدار شرکت نیز موثر است. مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد افزود: بهره برداری از ساختمان ازمایشگاه سیمیدکو با زیربنای بالغ بر 1000 متر مربع از دیگر اقدامات مجموعه فوق است که تجهیز آن به عنوان یک آزمایشگاه استاندارد، جزو نیازهای منطقه معدنی سنگان است.
  مدنی فر اقدام بزرگ سیمیدکو در حوزه مالی را تسویه یوزانس این شرکت عنوان کرد که در سال گذشته از طریق تسهیلات داخلی تسویه شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات