تردید بازار درباره روند قیمت طلا

عصر معدن- نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد در حالی که کارشناسان وال‌استریت درباره روند قیمت طلا به اکثریت نرسیدند، سرمایه‌گذاران همچنان به رشد قیمت طلا در هفته جاری بسیار خوش بین هستند.;

تردید بازار درباره روند قیمت طلا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، هفته گذشته طلا اوقات دشواری را سپری کرد و در حالی که موفق نشد مقاومت در سطح 1475 دلار را بشکند، توانست با وجود صعود بازارهای سهام آمریکا و دلار، در بالای 1450 دلار بماند.

  در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، 15 نفر شرکت کردند که از میان آنها شش نفر یا 37.5 درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند و جالب است که به همین تعداد نیز نظری نداشتند و چهار نفر یا 25 درصد نیز انتظار داشتند قیمت طلا در هفته جاری کاهش پیدا کند.

  در این بین، 473 نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران شرکت کردند که از میان آنها، 290 نفر یا 61.3 درصد افزایش و 104 نفر یا 22 درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و 79 نفر یا 16.7 درصد هم نظری نداشتند.

  در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته تحلیلگران وال استریت کاهش قیمت طلا و سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند. بهای هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در معاملات روز جمعه بازار آمریکا چهار دلار و 90 سنت یا 0.3 درصد کاهش یافت و در 1468 دلار و 90 سنت بسته شد و رشد هفتگی خود را به 0.4 درصد محدود کرد.

  ریچارد بیکر، دبیر نشریه "اورکا ماینر ریپورت" به کیتکونیوز گفت: خوش بینی رو به رشدی نسبت به فاز اول توافق تجاری آمریکا و چین ایجاد شد که شاخص اس اند پی 500 را به رکورد بالایی رساند و بازار داراییهای امنی مانند طلا را تحت فشار قرار داد. طلا در 1450 دلار کف قیمت پیدا کرده با این حال قیمت این فلز پایین‌تر خواهد رفت.

  برخی از تحلیلگران می‌گویند پتانسیل صعودی طلا فعلا در پایین مرز 1500 دلار محدود شده است.

  کالین سیژینسکی، استراتژیست بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA، جریان اخبار آهسته شده و طلا می‌تواند اندکی بهبود پیدا کند و شاید به محدوده 1480 تا 1500 دلار برگردد اما برای عبور از مرز 1500 دلار اوقات دشواری خواهد داشت.

  شمار بالای رای خنثی برای نظرسنجی هفته جاری نشان می‌دهد که طلا ممکن است تغییر چندانی پیدا کند مگر این که عامل جدیدی روند قیمت طلا را تغییر دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر