تولید جهانی منگنز به ۱۸ میلیون تن رسید

عصر معدن- تولید جهانی منگنز در سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۴درصدی به ۱۸ میلیون تن افزایش یافت.;

تولید جهانی منگنز به ۱۸ میلیون تن رسید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایمیدرو، میزان استخراج این ماده معدنی از 17 میلیون و 300 هزار تن در سال 2017میلادی به 18 میلیون تن در سال گذشته میلادی افزایش یافت.

  طی مدت مذکور، افریقای جنوبی با تولید 5 میلیون و 500 هزار تن منگنز در رتبه نخست جهان جای گرفت. این میزان در سال 2017 میلادی 5 میلیون و 400هزار تن بود.

  استرالیا با تولید3 میلیون و 100 هزار تن منگنز و گابن با تولید 2 میلیون و 300هزار تن منگنز به ترتیب دومین و سومین تولیدکننده بزرگ این ماده معدنی در سال 2018 میلادی بودند.

  همچنین چین با تولید یک میلیون و 800 هزار تن منگنز در رتبه چهارم و برزیل با تولید یک میلیون و 200هزارتن از این ماده معدنی در رتبه پنجم جای گرفتند.

  بیشترین ذخایر منگنز جهان در آفریقای جنوبی

  مجموع ذخایر منگنز جهان در سال2018 میلادی 760میلیون تن به ثبت رسید که آفریقای جنوبی با 230میلیون تن ذخیره این ماده معدنی، بیشترین میزان را در اختیار دارد.

  اوکراین و برزیل نیز به ترتیب با 140میلیون تن و 110میلیون تن در رتبه ها ی دوم و سوم ذخایر منگنز جهان جای گرفتند.

  مهمترین کاربرد منگنز در صنعت، تهیه آلیاژهای آهن و به عنوان ماده اساسی برای تولید چدن و فولاد است. منگنز بیشـترین کـاربرد را در تولیـد فـولاد (فولادهای کربن دار، آلیاژ کـم مقاومت ، ضدزنگ ابزارآلات) و آلیاژهای غیرفولادی (آلیاژهای غیرآهنی، فروآلیاژها و چدن) دارد. فولاد به خصوص فولادهای کربن دار بخش اصلی بازار منگنز را به خود اختصاص می دهند.

  از دیگر کاربرد عمده منگنز در صنایع شیمیایی ( انواع مـواد شـیمیایی ، تهیه کودهای شیمیایی ، انواع سولفات و اکسی سولفات های منگنز در خوراک دام و افزودنی های کودهای گیاهی ، رنگ سازی و تهیه پرمنگنات سدیم و پتاسیم که به عنوان ٢١ ضدعفونی کننده و اکسید کننده به کار می روند) است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر