روند قیمتی این فلز صعودی شد

عصر معدن- طی هفته‌ای که گذشت، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی به طور کلی نقره روندی صعودی داشت. به نحوی‌که در هفته گذشته روند قیمتی نقره از میانگین ۱۵.۷۵۰۰ دلار به ازای هر اونس در تاریخ در تاریخ ۷ ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی، به میانگین قیمت ۱۵.۶۸۰۰ دلار به ازاء هر اونس در تاریخ ۱۱ ژانویه سال میلادی جاری، معامله شد.;

روند قیمتی این فلز صعودی شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» گروه تحلیلی کارگزاری سی ولکس نوشت: در همین حال در هفته گذشته به گزارش سایت Kitco،  نقره فیوچر تحویل ماه مارس سال 2019 میلادی با 0.73 درصد کاهش قیمت نسبت به هفته قبل، به رقم 15.6400 دلار به ازاء هر اونس در روز جمعه، در بازار بورس فلزات نیویورک رسید.

  به نظر می‌رسد خواص پرکاربرد بودن فلز گرانقیمت نقره در صنایع مختلف، همچنین ارزان تر بودن قیمت فلز نقره نسبت به طلا، علاوه بر امتیاز نقره که مامنی امن برای سرمایه‌گذاری در شرایط بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، همواره عاملی است که اقبال سرمایه گذاران به خرید نقره را در بازارهای جهانی به همراه داشته است، و همین امر نیز آینده قیمتی این فلز ارزشمند را در بازارهای جهانی تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

  تحلیل تکنیکال نقره
  با توجه به شواهد ملاحظه شده در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد روند بلندمدت نقره صعودی خواهد بود. در هفته گذشته در بازارهای جهانی، روند قیمتی نقره صعودی بود و برای هفته آینده، این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی این فلز گرانقیمت افزایش قیمت داشته باشد.
  در این صورت اگر فلز گرانقیمت نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، با عبور از نزدیکترین مقاومت مهم خود یعنی 15.7000 دلار، با احتمال زیادی تا سطح مقاومتی مهم و تاریخی 16.0000 دلار به ازای هر اونس نیز افزایش خواهد یافت.
  در غیر اینصورت، چنانچه نقره بخواهد روندی نزولی داشته باشد، با عبور کردن از نزدیکترین ساپورت مهم خود که 15.5000 دلار است، احتمال اینکه‌ تا خط حمایت تاریخی و مهم  15.0000 دلار به ازاء هر اونس نیز نزول یابد، وجود دارد. 
  در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد که نقره در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه گردد. این در حالی است که گواههای موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مسئله حمایت می‌کند.

  نمودار قیمتی نقره در چند سال گذشته به صورت زیر است:

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات