تقلای طلای جهانی برای صعود

عصر معدن- قیمت طلا امروز (سه شنبه) پس از کاهش حدود یک درصدی جلسه قبل ثابت بود زیرا مقامات فدرال رزرو ایالات‌متحده هشدار دادند که نرخ بهره برای کاهش تورم بالا باقی خواهد ماند.;

تقلای طلای جهانی برای صعود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت 6 و 18 دقیقه به وقت شرقی با 4.6 درصد افزایش به 1745 دلار و 70 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.26 درصد افزایش به 1746 دلار و 70 سنت رسید. این فلز در روز دوشنبه به بالاترین سطح یک هفته‌ای خود رسیده بود.

  جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت که بانک مرکزی ایالات‌متحده باید با افزایش نرخ بهره ادامه دهد، حتی با وجود اینکه او معتقد است، کاهش نرخ بهره در سال 2024 ممکن است زیرا احتمالاً فشارهای تورمی کاهش می‌یابد.

  جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس گفت: فدرال رزرو باید نرخ‌های بهره را اندکی بیشتر کند و سپس آن را در طول سال آینده و تا سال 2024 حفظ کند تا کنترل تورم را در دست بگیرد.

  بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون منتظر اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز چهارشنبه هستند. گزارش اشتغال ملی و داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی وزارت کار ایالات‌متحده نیز در این هفته ارائه می‌شود. طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره حساس است زیرا این نرخ‌ها هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده را افزایش می‌دهند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.1 درصد کاهش به 20.9 دلار رسید، پلاتین 0.2 درصد کاهش یافت و به 986.92 دلار رسید و پالادیوم با 0.2 درصد افزایش به 1848 دلار و 92 سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر