طلای جهانی ارزان ماند

عصر معدن- قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت و در پایینترین قیمت یک ماه و نیم اخیر ایستاد.;

طلای جهانی ارزان ماند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در 1826 دلار و 79 سنت ایستاد.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.2 درصد کاهش، به 1826 دلار و 60 سنت رسید.

  به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار جهانی شرکت اکسی کورپ، بازار طلا در سطوح فعلی نسبتا حمایت شده مانده زیرا رشد اخیر قیمت دلار آمریکا به دلیل تقاضا برای دارایی امن بوده است.

  دلار آمریکا در برابر ارزهای رقیب نزدیک به بالاترین حد خود در چهار هفته اخیر ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

  بسته کمک کرونایی آمریکا بزرگ است و حدود 1.9 یا 1.5 تریلیون دلار به اقتصاد تزریق خواهد شد که در هر صورت برای طلا مثبت است. جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا هفته گذشته بسته محرک مالی 1.9 تریلیون دلاری را برای تحرک بخشیدن به اقتصاد رونمایی و اعلام کرد می خواهد در 100 روز نخست حضورش در کاخ سفید، 100 میلیون دوز واکسن کووید 19 تزریق شود.

  طلا پناهگاه مطمئن در برابر تورم و کاهش ارزش پول به شمار می رود و از این سیاستهای محرک اقتصادی سود خواهد برد.

  بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران شرکت فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشتند: به جای فلزات ارزشمند، دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه ممکن است در حال حاضر به داراییهای امن تبدیل شده باشند و این مسئله در کوتاه مدت روی قیمت طلا تاثیر خواهد گذاشت. با این حال دورنمای طلا در بلندمدت مثبت مانده است زیرا انتظار می رود دلار در بلندمدت ضعیف بماند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.3 درصد افزایش، به 24 دلار و 81 سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.5 درصد افزایش، به 1078 دلار و 59 سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، به 2385 دلار و 29 سنت رسید.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات