جهش بی سابقه قیمت سنگ آهن به بالای ۱۶۰ دلار

عصر معدن- روز گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی عیار ۶۲ درصد در چین از ۱۶۰ دلار هر تن سی اف آر نیز عبور کرد چرا که بازار این ماده اولیه و بازارهای فیوچرز فولاد به روند صعودی ادامه دادند.;

جهش بی سابقه قیمت سنگ آهن به بالای ۱۶۰ دلار
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از فولاد ایران، سنگ آهن عیار 62 درصد 5.9 دلار بالا رفته و 163.75 دلار در هر تن سی اف آر شده است. پایه های قوی بازار و شایعات مربوط به نگرانی از کاهش عرضه، قیمت سنگ آهن را این طور هیجانی بالا برده است.

  برخی نگرانی ها وجود دارد که سال آینده کاهش صادرات برزیل و فصل بارش های موسمی استرالیا عرضه سنگ آهن را دچار چالش کند در حالی که تقاضای چینی ها به شدت بالاست. آخرین آمار نشان می دهد صادرات سنگ آهن برزیل 6.5 درصد افت ماهانه و 0.4 درصد در مقایسه با سال قبل افت داشته و 29.15 میلیون تن در نوامیر ثبت شده است. میزان صادرات سنگ آهن برزیل در بین ماه های ژانویه تا نوامبر نیز 3 درصد افت داشت و 240.92 میلیون تن شد.

  از طرفی بازار محصولات فولادی نیز در رونق بوده و موجودی 5 محصول فولادی اصلی هفته گذشته 5.9 درصد افت داشت و به 10.39 میلیون تن رسید که از اوایل ژانویه سال جاری در پایین ترین سطح بوده است. قیمت قراردادهای فیوچرز میلگرد در چین هفته گذشته حدود 43 دلار و بیلت در بازار داخلی 8 دلار در هر تن رشد داشته است.

  رشد شدید قیمت سنگ آهن فعالیت بازار را کم کرد ولی تقاضا هنوز بالاست.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات