گلدمن ساکس پیش بینی کرد؛

تداوم بهبود تولید جهانی فولاد تا سال آینده

عصر معدن- تحلیلگران موسسه گلدمن ساکس بر این باورند که تقاضای بالای فولاد در چین امسال تولید سالانه فولاد خام در این کشور را صعودی نگه می دارد در حالی که در سپتامبر نرخ رشد کاهش داشته است.;

تداوم بهبود تولید جهانی فولاد تا سال آینده
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از نقل از فولاد ایران، رشد تولید فولاد دنیا همچنان به لطف چینی ها ادامه دارد و در سپتامبر جاری رشد سالانه 10.9 درصدی داشته است.

  تقاضای مطلوب و تداوم فروش خوب کارخانه ها موجب شده محرک کافی برای افزایش تولید فولاد در چین وجود داشته باشد.

  ماه سپتامبر روند رشد تولید فولاد چین آرام تر شد در حالی که در سایر نقاط دنیا افت 6.8 درصدی را ثبت کرد که مشابه ماه آگوست بود. البته در چین آمار سپتامبر هنوز نسبت به آگوست هم مثبت است و رشد سالانه 0.8 درصدی به چشم می خورد. خارج از چین، تولید فولاد سایر تولیدکننده های بزرگ آسیایی بهبودهایی داشت و تولید اروپا نیز ماه سپتامبر رشد چشمگیری داشته است.

  کره جنوبی و ترکیه ماه سپتامبر به روند رشد سالانه بازگشتند که به جبران آمار کاهش تولید سایر کشورها کمک کرد. تولید فولاد ژانویه تا سپتامبر ترکیه 25.9 میلیون تن بود که از تولید آلمان کمی بهتر بود.

  تحلیل گران موسسه گلدمن ساکس بر این باورند که تولید جهانی فولاد به بهبود جزیی خود ادامه می دهد البته اگر تعداد مبتلایان به کرونا روندی نزولی به خود گرفته و تقاضای فولاد رو به بهبود باشد. روند بهبود سال آینده میلادی نیز آرام خواهد بود چون بسته های محرک اقتصادی کاهش داشته اند و سرمایه گذاری در زیرساخت ها در کشورهای در حال توسعه بخش اعظم این بهبود را به خود اختصاص خواهند داد.

  تولید خودرو نیز سال 2020 به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و روند منفی آن سال آینده نیز ادامه خواهد داشت. به طوری که در آلمان و امریکا تولید خودرو در بین ماه های ژانویه تا آگوست بیش از 30 درصد افت داشته گرچه در چین روند بهبود سریع تر شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر