۱۰۰ شرکت صنعتی و معدنی در راه بورس

عصر معدن- معاون طرح و برنامه وزارت صمت از پیگیری برنامه بهره مندی ۱۰۰ شرکت از ظرفیت بورس در قالب عرضه سهام، انتشار اوراق بدهی و عرضه محصولات در بورس خبر داد.;

۱۰۰ شرکت صنعتی و معدنی در راه بورس
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر معدن» به نقل از صدا و سیما، سعید زرندی گفت: هم اکنون حدود 500 شرکت و طرح صنعتی و معدنی برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه شناسایی شده و 256 شرکت به منظور استفاده از این بازار و پایش مستمر و مرحله‌به‌مرحله آن‌ها به منظور راهنمایی، هماهنگی، تسهیل و تسریع در پذیرش و عرضه سهام با انتشار اوراق بدهی اعلام آمادگی کرده اند.

  وی افزود: از 250 شرکت ذکر شده، تاکنون تعداد 115 شرکت نسبت به عقد قرارداد با نهاد مالی و یا کارگزار مربوطه برای انجام فرآیند پذیرش و یا انتشار اوراق اقدام کرده اند.
  ورود 40 شرکت به مرحله پذیرش در بازار سرمایه
  زرندی تصریح کرد: از ابتدای سال 99 تاکنون، ورود 40 شرکت به مرحله پذیرش در بازار سرمایه عملیاتی شده و 2 هزار و 900 میلیارد تومان اوراق بدهی توسط بنگاه‌های تولیدی در 5 ماهه نخست امسال انتشار یافته است.

  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این در حالی است که مجموع اوراق بدهی منتشر شده در سال 98 بالغ بر 2 هزار و 450 میلیارد تومان بوده است.

  زرندی اعلام کرد: امسال همچنین 6 محصول جدید شامل ریل آهن و تولوئن در بازار اصلی و شمش زاماک، چیپس چوب، کائوچوی طبیعی و نرمال پارافین در بازار فرعی بورس کالا پذیرش شده اند.
  شناسایی 400 طرح نیمه تمام صنعتی به منظور تامین مالی و تکمیل طرح
  وی گفت: تاکنون بالغ بر 400 طرح نیمه تمام صنعتی برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه به منظور تامین مالی و تکمیل طرح شناسایی شده است.

  زرندی همچنین از پیگیری برای عملیاتی شدن تاثیر رتبه بندی اعتباری در بازار سرمایه و حذف رکن ضامن برای بنگاه‌های معتبر در انتشار اوراق بدهی خبر داد.
  ایجاد صندوق‌های سرمایه گذاری خصوصی
  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ایجاد صندوق‌های سرمایه گذاری خصوصی به منظور هدایت منابع مردمی به سوی جریان تولید و واحد‌های صنعتی و معدنی و افزایش بهره وری سرمایه را از دیگر موارد مورد پیگیری معاونت طرح و برنامه وزارت صمت اعلام کرد.

  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: راه اندازی 10 شرکت سهامی عام پروژه برای طرح‌های منتخب و مهم و همچنین واگذاری 50 معدن از طریق بازار سرمایه در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و در حال پیگیری و هماهنگی‌های لازم است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر