قیمت طلای جهانی رکورد جدیدی زد

عصر معدن- قیمت طلا پس از این که روز گذشته تحت تاثیر نگرانی‌ها پیرامون اپیدمی ویروس کرونا از مرز ۱۶۰۰ دلار عبور کرد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی بالای این مرز ماند.;

قیمت طلای جهانی رکورد جدیدی زد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در 1601 دلار و 77 سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته 1.3 درصد جهش پیدا کرده و تا مرز 1605 دلار و 10 سنت پیش رفته بود.

  در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش، به 1604 دلار و 80 سنت رسید.

  بازارهای سهام آسیایی و بورسهای آمریکا با تلاش سرمایه گذاران برای زدودن نگرانیها نسبت به اپیدمی ویروس کرونا، صعود کردند.

  استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "اکسی کورپ" در این باره اظهار کرد: موج بزرگ ریسک گریزی فعلا از میان رفته است اما پیامدهای اقتصادی این اپیدمی همچنان تقاضا برای طلا را تقویت می‌کند.

  با وجود این که روز سه شنبه 132 نفر دیگر به شمار قربانیان ویروس کرونا اضافه شد، روند افزایش موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان هوبی چین آهسته شده است.

  دلار آمریکا که در شرایط ابهامات سیاسی و اقتصادی به ارز مطمئن تبدیل می‌شود هم در برابر رقیبان بزرگ خود در بالاترین حد بیش از چهار ماه گذشته ثابت ماند.

  بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران برای ارزیابی روند نرخهای بهره، منتظر جزئیات نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هستند که در روزهای 28 و 29 ژانویه برگزار شد.

  نرخهای بهره پایینتر هزینه نگهداری طلا که سوددهی ندارد را کاهش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز را تقویت می کنند.

  موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه 0.6 درصد رشد کرد و به 929.84 تن رسید که منعکس کننده تقاضا برای این فلز ارزشمند است.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 1.6 درصد افزایش، 2677 دلار و 9 سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، به 18 دلار و 24 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.8 درصد افزایش، به 1000 دلار و دو سنت رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر